Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

OR MAHARAL

VÝSTAVY

  TRADIČNÍ MIKULÁŠSKÁ VÝSTAVA KOČEK V OLOMOUCI DNE 3.12.2011 BYLA OPĚT ÚSPĚŠNÁ I PRO MAJITELE NAŠICH ODCHOVŮ. Jmenovitě KAIL Or Maharal čokoládový kocourek v držení paní Halfarové získal svůj 2 CAC a pěkný posudek.První výstavu absolvovali manželé Křičkovi z Rakvic s naší ULRIKOU Or MAHARAL, modrou kočičkou která získala ocenění VÝBORNÁ 2. za kočičkou z Polska. Ulrika se vyvíjí VELMI slibně, má osud nedobarvené oko ale i tak se v kategorii koťat nad 6 měs. kde byla nejmladší umístila pěkně a s krásným posudkem. Druhou kočičkou kterou Křičkovi vystavovali byla naše TARA Or Maharal, která v kategorii dorostu získala VÝBORNÁ 1, byla volána do výběru do Nominace a byla NOMINOVÁNA DO BIS!yesGRATULUJEME!!!kissheart   DNE 22.10.2011 ZÍSKAL PARIS OR MAHARAL.cz svůj 2 CAC, čokoládový kocourek KAIL OR MAHARAL.cz ze spojení CH Aharon z Kamenné Hory.cz + Dita Or Maharal.cz svůj 1 CAC,Teddy Bear Or Maharal.cz ve třídě nejmladších koťat získal oceněná EXCELENT 1 a moc pěkný posudek od paní posuzovatelky  MVDr.Mahelkové a po velmi  dlouhé době jsme viděli na výstavě i kočičku z našeho úplně prvního vrhu ADÉLKU OR MAHARAL.cz která je nyní také uchovněna a snad se tedy konečně dočká svých koťátek. Všem majitelům kočiček a kocourků kteří se zůčastnili výstavy GRATULUJI a přeji další příjemné chvilky strávené na výstavách s jejich miláčky - našimi odchovy.

PARIS OR MAHARAL.cz  získal CAC                                                KAIL OR MAHARAL.cz čokoládový kocour v držení

   Paris v roce a 2 měsících váží 6.40 kg roste z něj krásný       paní Gabriely Halfarové získal CAC,kocourek je

mohutný kocourek pohodář, kocourek je chovný a nabízí KRYTÍ !!!                           testován krevní sk. B neg na FELv FIv FIP nabízí KRYTÍ !!!

 

TEDDY BEAR OR MAHARAL.cz v koťatech do 6 měsíců získal ocenění EXCELENT 1, na své první výstavě se choval velice způsobně, nechal se i nosit po výstavišti od paní Křičkové- majitelky jeho sestry TARY.

PARIS  OR MAHARAL.cz získal 20.8.2011 v Ostravě svůj 1 CAC,BIV,byl nominován do BIS

GRATULUJI majitelům!Paris je syn CH Ashera Or Maharal+Gigi Harley Barevné Tornádo,

jedná se o ročního kocourka.Paris jistě bude ozdobou i na dalších kočičích výstavách.Majitelé se o něj vzorně starají,vyrostl z něj repre kocourek

TOBIAS  OR MAHARAL  BRI a 02 62-excelent 1,nom. BIS     TONY OR MAHARAL BRI 03 -excelent 1

CH DEBORA OR MAHARAL lilová kočička v majetku chovné stanice ESTA GATA paní Benediktové s Karviné získala v kategorii šampionů 1 CACIB yesGratulujeme!

HANAH OR MAHARAL modrá kočička v majetku chovné stanice  DE GATO ORO.cz                        paní Halfarové s Opavy Kylešovic ve VELMI těžké konkurenci nejpočetněji obsazovaného barevného rázu britek získala EXCELENT 4.kissGRATULUJEME!

 

 

 

HIRAM OR MAHARAL BRI c 03 syn CH ASHERA Or Maharal a Cherianne Silver Rain získal na MVK v Příbrami svůj 2. CAC  GRATULUJI !!!yesenlightened

PATRICIE  OR  MAHARAL  BRI a 03  dcera CH ASHERA OR MAHARAL a Gigi Harley Barevné Tornádo získala na MVK Příbrami 2 x titul CAC  GRATULUJI !!!yesenlightened

30.4.2011 V OSTRAVĚ  NA MEZINÁRODNÍ VÝSTAVĚ KOČEK  získala čokoládová kočka KHEYLA  OR  MAHARAL svůj 1. CACyes

PATRICIE  OR MAHARAL modrý bicolor BRI a 03 /po otci CH Asher Or Maharal /v držení chovné stanice STEINERCAT získala v kategorii dorostu na Mezinárodní výstavě v Karlových Varech ocenění  VÝBORNÁ 1, byla volána do výběru do nominace.BYLA NOMINOVÁNA DO BIS. GRATULUJEME yes kočička je ze spojení Gigi Harley Barevné Tornádo BRI b 03 a našeho odchovu CH Ashera Or Maharal BRI a 03.

Ve dnech 19.-20.3. proběhla Mezinárodní výstava koček v Uherském Hradišti kde nás REPREZENTOVALY  3 naše odchovy. JUDY Or Maharal BRI c získala svůj 1.CAC, ILAYA Or Maharal BRI b získala svůj 2.CAC a FILIP  Or Maharal BRI b 03 /po otci CH Asher Or Maharal/v kategorii interšampionů získal svůj 1. CACIB. GRATULUJEME majitelům !!!

Mezinárodní výstava koček v Ostravě v lednu 2011 byla sice náročná zejména organizačně- dostavili se 3 noví majitelé mých odchovů kteří dosud nikdy nevystavovali.Ve třídě OTEVŘENÉ jsme vystavovali 5 kočiček, které si odnesly toto ocenění: 4x titul CAC a 1 třetí místo /ze 6 zůčastněných/. ILAYA Or Maharal čokoládová /rodiče Gigi Harley Barevné Tornádo BRI b 03 + CH AHARON z Kamenné Hory BRI b/ získala CAC, její sestra IRIS Or Maharal BRI b 03 získala CAC, Naše zasloužilá matka CHERIANNE Silver Rain BRI c se utkala ve své třídě s 10 měsíční nádherně narostlou vnučkou JENIFER Or Maharal v držení slečny Polákové. V typu na tom byly stejně z Jenifer roste OBROVSKÁ krásná kočka, posuzovatel CHadaj ovšem zohlednil momentální stav kdy Cherinka má opravdu již krásně dorostlou kulatou hlavu a excelentně oranžové oči tudíž jsme si odnesli domů další CAC. Za rok už ovšem Jenifer bude tvrdou konkurencí i pro tak krásnou kočku jako je Cherinka. Také Lewis  BRI c nám udělal radost a odnesl si již svůj 2. CAC. Jako vždy i na výstavě měl zájem jen o jídlo, kočky a spánek...Po té co tlapkou vytahal konzervu s misky Jenifer z vedlejší klece a zbaštil ji, zalehl a výstavu prospal.Málem nám usnul i na stole u posuzovatele...

Vivien Alfa Pol Cat nádherná modrá kočička kterou máme od paní Halfarové docela zamotala hlavu posuzovatelce z Polska, která opakovaně vyzdvihla excelentní hlavu a oko Vivinky,posuzování trvalo velmi dlouho několikrát se přesunovalo pořadí na čelních místech. Nakonec dle nás poprávu získala 1. místo a titul poloviční sestra Vivinky v držení paní Halfarové, která má o tón světlejší kožíšek než Vivi a kompaktnější tělíčko. Vivinka zase má o dost tmavší oko a lepší hlavičku. Ovšem vzhledem k opakovanému dlouhému mrouskání je Vivinka nyní cca o půl kg váhově dole a navíc jí víc láká představa pobytu u kocoura než tahání cizími lidmi na výstavě což dávala nevybíravě najevo- odnesli jsme si ocenění VÝBORNÁ 3. Chtěli bychom paní HALFAROVÉ  PODĚKOVAT ZA TUTO KRÁSNOU KOČENU A CENNÉ CHOVATELSKÉ RADY.

Také naši junioři se líbili zejména kočička PAMPELIŠKA Or Maharal BRI b 03 zaujala Francouzkého posuzovatele a KAIL Or Maharal /EXCELENT 1./ byl označen za velmi slibného a dík stálému zájmu o kočičky naokolo se v posudku objevilo označení CASANOVA...

Všem majitelům našich kočiček děkuji za hojnou účast a vzornou péči o kočky. Těším se na další společné setkávání se na výstavách a mamině a ségře Ester dík za předvedení koček a Jardovi za dopravu

Dnes 9.1.2011 IC Džafar Or Maharal získal na Mezinárodní výstavě v Ostravě titul CAGCIB + nom.BIS!yes

 

 


 
DEBORA  OR  MAHARAL 31.10.2009                                                             DITA  OR  MAHARAL 31.10.2009
 
DŽAFAR  OR  MAHARAL s paničkou 31:10:2009 ve své třídě opět VITĚZEM !!! GRATULUJI!6 kilový macek!Džafar má teprve 10 měsíců!!!
 
DŽAFAR u posouzení u paní MVDr Mahelkové v Olomouci 5.12.2009 Džafar uspěl i nyní, dokončil titul šampion ! Získal 3 CAC !!!GRATULUJI!
Olomoucká výstava byla opravdu vydařená, velmi početně zastoupená , přes 400 přihlášených koček! Také jsme vystavovali ve třídě otevřené Bibianu Sanatana Atma viz její sekce. Také vrh G- Gregoryho, Gilgameše a Gabriellu. Gábinku si přímo z výstavy odvezla paní Benediktová, která zde také vystavila DEBORU  OR  MAHARAL viz index. Bude jezdit na výstavy nyní s oběma našima kočičkama.Byla zde i Ciporka Or Maharal .
 
CIPORA  OR  MAHARAL ve třídě otevřené ve velmi těžké konkurenci.     CIPORA  OR  MAHARAL se svou paničkou 5.12.2009 Olomouc
 
LEWIS  REMIDES.cz u posouzení 15.8.2009 VÝBORNÁ 1                           LEWIS ve výběru do Nominace
 
LEWIS  v  NOMINACI...pohodář ,vůbec se nebál cizích lidí-stewardů.         LEWIS v nominaci u posouzení.
 
ASHER OR MAHARAL  náš odchov má za sebou 2 výstavy ve třídě koťat 3-6 měsíců.Jak v Ostravě tak v Brně dostal ocenění VÝBORNÝ 1 plus pokaždé tzv. "rozstřel". Protože je to můj první odchov, jsem rád, že se Asher líbí ale hlavně že i jemu se líbí na výstavách.
 
 
8. a 9.11.2008  proběhla v Opavě výstava koček, kde se nám Aronek odvděčil za péči a získal  2 krát  ocenění CAC.
7.12.2008  absolvoval Aharon výstavu v Olomouci a získal potřebný 3 CAC a tím splnil podmínky pro udělení titulu CHAMPION .
 

Tak dnes 11.1.2009 nás velmi potěšíla BAT SHEBA získala ocenění VÝBORNÁ 2 přesto že nebyla optimálně "naladěná" -mrouská se.Nechala za sebou 2 kočičky, dokonce včerejší vitězku která byla v sobotu i v nominaci! Tato "poražená" konkurentka naší BAT SHEBY byla opravdu moc pěkná importovaná kočička z chovné stanice WERNERWALD paní chovatelky Sternstein Kerstin.Na 4 místě se umístila Adelka Or Maharal jinak také VÝBORNÁ , vytýkána jí byla pouze "tmavší modrá barva"-holt tu zdědila po mamině CH Xelle z Hvozdnice.Jinak typově je pěkná "po tatínkovi" IC Dorianovi de Soleil Clair.Naštěstí 2 vrh Xellinky vyšel daleko světlejší než ten první, obzvlášť Catleya je hezky světle modrá.
GIGI HARLEY BAREVNÉ TORNÁDO.cz  dostala VÝBORNÁ 1 plus VÝBĚR  DO  NOMINACE tzv. ROZSTŘEL. Vystavovala ji Esterka úplně sama, tak byla totálně nadšená, byla to její první výstava kde směla sama vystavit " svoji kočičku".
 
Jarda u posouzení s Bat Cherianne v Ostravě 11.1.2009
   
GIGI  HARLEY  BAREVNÉ  TORNÁDO.cz  vystavovala 11 letá ségra Esterka.Kočička takhle pózovala na kleci v kšandách po jorkovi.
     

Rozdělení koček na výstavě
Dělení do skupin - Základním rozdělením koček je do čtyř skupin označených římskými číslicemi a to podle plemene:

Skupina I (perské a exotické) - EXO, PER
Skupina II (polodlouhosrsté) - ACL, ACS, MCO, NFO, RAG, SIB, SBI, TUA, TUV
Skupina III (krátkosrsté a somálské) - ABY, BEN, BRI, BML, BUR, CHA, CRX, CYM, DRX, EUR, GRX, JBT, KOR, KBL, KBS, KOR, MAN, OCI, RUS, SNO, SOM, SOK, SPH
Skupina IV (siamské a orientální) - BAL, ORL, ORS, SIA, SYL, SYS

Dělení do tříd
Kočka je na výstavě zařazena do třídy. Kočky se do tříd dělí dle věku, dle toho zda jde o zvíře kastrované či nikoliv.

Třídy
1.Třída Evropských Šampionů
2.Třída Evropských Premiorů
3.Třída Grand Interšampionů
4.Třída Grand Interpremiorů
5.Třída Interšampionů
6.Třída Interpremiorů
7.Třída Šampionů
8.Třída Premiorů
9.Třída otevřená
10.Třída kastrátů
11.Třída koťat 6-10 měsíců
12.Třída koťat 3-6 měsíců
13.a - Třída noviců
b - Třída kontrolní
c - Třída ověřovací
14.Třída domácích koček
15.Třída mimo soutěž
16.Třída vrhů
17.Třída veteránů
 

Posuzování
Posuzovatelé hodnotí přidělené kočky, udělují jim známky a certifikáty a nominují kočky do
Soutež Best in Show
Probíhá po skončení posuzování. Posuzovatelé hodnotí nominované kočky a vybírají mezi nimi vítěze celé výstavy.

Známky
Získává se při posuzování a dostává ji každá kočka.
V (Ex) - výborná
VD - velmi dobrá
D - dobrá
Obvykle získá více koček stejné známky, pak posuzovatel určuje ještě pořadí, nejlepší kočka získává známku
V1 (Ex1), druhá nejlepší V2 (Ex2) ,V3…

Certifikáty
Každá kočka ze tříd 3-10, která získá známku V1, má nárok na udělení certifikátu (dle své třídy). Posuzovatel může certifikát udělit, ale také nemusí. Certifikát zapisuje posuzovatel ke známce na posudek, pokud certifikát neudělí, zapíše ke známce "bez certifikátu" (též "ohne").

Certifikáty pro chovné kočky:
třída 9 - CAC
třída 7 - CACIB
třída 5 - CAGCIB
třída 3 - CACE
Certifikáty pro kastráty:
třída 10 - CAP
třída 8 - CAPIB
třída 6 - CAGPIB
třída 4 – CAPE

BIV
Ocenění BIV (Best in variety="Nejlepší v barvě" se uděluje u posuzování a to pouze pokud má posuzovatel ve svém seznamu minimálně tři nekastrovaná zvířata daného plemene a barevné variety (včetně koťat). Dospělé kočky a kocouři tedy soutěží dohromady a to i s koťaty. Pokud je koček více, může posuzovatel udělit titul BIV zvláště pro dospělé jedince (musí být minimálně 3) a zvláště pro koťata (také musí být minimálně 3 zvířata), případně ještě zvláště pro koťata ze třídy 11 (6-10 měsíců) a koťata ze třídy 12 (3-6 měsíců), opět platí podmínka minimálně tří zvířat. Kočka která nezískala známku V1 nemůže získat ocenění BIV.

Nominace do Best in Show
Každý posuzovatel vybere ze zvířat, které ten den posuzuje nejlepšího kocoura, kočku, kastráta, kastrátku, kotě 3-6 měsíců a kotě 6-10 měsíců. Výběr je pro každou skupinu (I-IV) zvlášť. Výběr do nominace probíhá tak, že si posuzovatel nechá po posouzení všech koček dané skupiny zavolat a předvést znova nejlepší kocoury. O nominaci spolu tedy soutěží kocouři různých plemen a barevných variet. Z nich vybere posuzovatel jednoho, který je nominován do BIS. Analogicky probíhá výběr kočky, kastrátů a koťat. Nominaci může získat jen dospělé zvíře, které obdrželo certifikát a kotě, které získalo známku V1. Posuzovatel nesmí odmítnout nominovat kočku, která získala certifikát CACE nebo CAPE pokud je ve skupině jediná. Pokud posuzovatel daný den posuzuje domácí kočky, nominuje nejlepší domácí kočku a kocoura, pokud posuzuje vrhy nominuje nejlepší vrh a pokud veterány nominuje nejlepšího veterána.

Diskvalifikující vady

agresivita
anomálie varlat a nesestouplá varlata u dospělých kocourů
doping-podání uklidnujících či jiných látek
nedovolené kosmetické úpravy
amputované drápy
onemocnění
nedostatečná hygiena
trpasličí vzrůst
slepota
hluchota
kýla
šilhání
výstavy se také nemohou zúčasnit také březí
a kojící kočky

 

 

 

TOPlist